Att inte ge upp- min katt!
Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.
Hej! Detta handlar om min katt Killen! Jag har en tråd inne på Katter iFokus men tänkte att lite hund folk också kunde få se den!! Jag har gjort en video om att inte ge upp hoppet! Att det fortfarande fins en skans,Just denna video handlar om min katt men man ska inte ge upp någon eller något Kommentera vad ni tycker (Musiken och så har jag tagit ifrån en annan tjej här på iFokus när hon gjorde enliknande film om Agility, Men jag hoppas hon inte tar illa upp att jag typ gör en lika dan fast med min katt)
Jättefin film! Så kul att han blivit så tam. Skulle jag kunna fp veta vad musiken heter?
Har ni haft katten sedan den var liten?
Fin film!
Häst, Vardag & Hund
nouw.com/WallHund
#0 Jag förstod inte riktigt grejen. Var katten från början en vildkatt eller har ni haft den sedan liten men den var bara skygg av sig?
Berätta gärna bakgrunden till filmen du gjort :)
Okej, Killen är ungefär 10 år gammal tror jag, (om inte äldre) han hade redan bott på denna gård i fyra år innan vi flytta hit och nu har vi bott har i 6-7 år. Killen är och har alltid varit en vildkatt ingen kommit nära, han och bitts när man kom nära, efter vi hade bott här i fyra år tyckte jag jag skulle försöka komma åt honom och kunna klappa honom! Det börja med att han fick mat och vatten och sovplats i snickerier vårat! Med en massa träning så kan jag nu ropa på honom och han kommer, jag kan klappa honom, jag kan träna in en massa tricks med honom, han har blivit trygg hos mig och det är det jag ville! :) så min ögonsten har blivit en liten tam katt just för mig kan man säga då ingen innan kan komma nära honom ;) :D

Det var jättehäftigt att se din film. Vilken fin katt och vilket tålamod du haft. Jag är 100% hundmänniska men jag uppskattade verkligen det här.
🐱
>>>Malum domesticum<<<
Härligt men kan du inte berätta hur du tränat och tänkt det är ju det som är de intressanta :)