Hundar iFokus

Hundar

Etikett: efterlysningar
Läst 1297 ggr
chigak
0

Söker dagmatte/husse alt. promenadhjälp i Habo

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Jag söker efter någon som kan hjälpa mig att komma och gå ut med min hund då jag jobbar, eller som kan ha henne hemma. I vanliga fall är min man hemma på dagarna och tar hand om henne men under 4-5månader kommer han inte kunna det. Så under den perioden måste jag hitta en lösning.

Som det ser ut nu så jobbar jag oregelbundna tider. Både dag, kväll och helg och det gör att jag behöver hjälp från någon som har möjlighet att vara flexibel.

Jag har en Fransk bulldogg tik som är ett år. Hon är snäll och har inga problem med andra hundar. Hon kan dra lite när man är ute och går med henne men det är inget stort problem.

Jag bor i Habo. Om du är intresserad så hör av dig här i tråden eller sskicka ett PM. Självklart får du ersättning ch det får vi komma överrens om.

Karmatarerskanise
0
#1

Putt!

Noa-Nisse
0

Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.

#2

vart ligger Habo?

 Medarbetare på Hundar.ifokus

chigak
0
#3

Det ligger ca 2 mil nordväst om Jönköping.