Hundar iFokus

Hundar

Etikett: hälsa
Läst 709 ggr
Amoz
0

Vått... vad kan det vara? (Svar snabbt snälla)

Märkte precis en våt fläck på mitt täcke där min hund låg innan, han ställde sig upp förut och var blöt på magen, jag fattade ingeting och märkte inte fläcken då (letade efter något blött) men ute var han som vanligt, han kissade bara och det var inget konstigt.
Nu märkte jag som sagt fläcken och det luktar inget eller så, det är precis som vatten, någon som har en aning om vad detta kan vara?

pippa__
0
#1

Så höll min tik på nu igår och i förrgår. Det var kiss trots att det var genomskinligt. Hon kunde inte hålla det inne utan det bara rann ur henne av ngn anledning

Hon har varit konstig i magen ett tag, så när jag ringde vet så sa han att det kan vara ngn bakterie som orsakade detta. Han sa åt mej att avvakta över helgen, men det har redan blivit bättre.

Avvakta till måndag och se om det bättrar sig.

Amoz
0
#2

#1
Det har bara hänt en gång och luktar inte eller så

chrissan
0
#3

Det är ju fel tid för fästingmedel, men de kan reagera så på det.

Zebben
0
#4

Hur blött var det då? Har han legat och slickat/noppat i pälsen så det dreglats ner? Eller var det väldigt blött?

Amoz
0
#5

#3
Han har inte fästingmedel nu.

#4
En blöt fläck som sagt, sedan var det droppar på golvet (de behöver inte komma från det)

pippa__
0
#6

Inte hänt mer nu heller?

Amoz
0
#7

#6
Nej