Hundträff i Motala
Vi har en liten fralla som skulle behöver träna med socialisering och vi skulle gärna vilja träffa några promenads-/ träningskompisar :-)
Finns det nån i Motala eller runt om som skulle vilja träffas?
Vår kille är ett år gammal och full med bus och lek, inte en ond tråd i kroppen på honom :-)
skulle vara kul att släppa hundarna så att de får springa av sig och sen kanske lite träning och promenader.
Gärna hör av er!! Alla välkomna!!!
Mvh
Rebecca
Jag får hem en liten Chihuahua kille om en vecka och till hösten börjar jag plugga i Motala så jag åker in till Motala 1 gång i veckan. Alla gånger kommer inte min hund följa med men någon gång kanske han får det och då skulle han nog gärna vilja träffa andra hundar ^^ Han är 4½ månad nu :)
Mvh Swadika
Sajtvärd på reborns
Jag bor mittemellan Motala och Linköping, men bussen härifrån går åt båda hållen, så jag kan lätt ta mig till Motala. Eller så kan vi träffas hos mig, det är vilket som för min del. Jag har en blandrastik på 9 månader som är ganska liten (4.2 kg)
Ts ett tips är oxå att man kollar lite på blandrashundar och även andra hundsidor för få kanske mer att träna med :)
Själv bor jag hyffsat nära men jobbar mycket o svårt att komma loss ledig tid. men hoppas att ni andra träffas alltid kul o vara några som tränar ihop :)