vad har hänt?
Min hund har aldrig varit den gosigaste. Utan hon har kommit, blivit klappad lite, så lägger hon sig på sin plats Nu har hon börjat krypa nära, vill trycka nosen bakom en medans man klappar henne. Och nu blev jag chockad när hon kommer och lägger huvudet i mitt knä?! Haha Vad kan detta bero på? De är ju väldigt mysigt måste jag säga ^^
Hon kanske snart ska löpa? :)
Min ena tik är inte jätte mycket för att gosa, men när hon är i löpperiod blir hon vääldigt mammig och ska klappas och mysas med hela tiden.
Mvh Jenna
Nja. Hon löpte inte för så längesen.. Och hon har inte betett sig så vid nått annat löp :/ Fast jag vet inte. Kanske :P
Är hon ung fortfarande? En del hundar verkar bli mycket gosigare när de kommer upp i en viss ålder.
Ja hon är 18 månader nu. :)
Om hon inte löpte för så länge sedan kan ju skendräktighet också ge beteendeföränringar eller så har hon helt enkelt blivit vuxen.
Hoppas hon blivit vuxen då :)