
Hund-blogg-vänner!
Hej
Vi förlorade våra hundar och andra djur i en brand för en månad sen, för att komma vidare så har jag börjat skriva en blogg, jag skriver om saknaden, minnen om dom, och att sakta planera hund igen om ett halvår.
Jag vill gärna ha bloggvänner som man kan kommentera med, och läsa andras tankar och vardag. Jag vill prata hund för jag klarar inte mig utan det, men måste få tid och sakna.
Finns det någon som skriver mycket och gillar att läsa hör gärna av er!
Jag skriver inte jätte mycket i min blogg för tillfället. Men uppdaterar med bilder ofta. Ska verkligen försöka bli bättre på att skriva i bloggen, men det är inte bara hund jag skriver om. Vill du ventilera dina hundtankar får du gärna leta upp mig på msn. Skicka ett pm så får du min adress.
Här är bloggadressen i alla fall: www.pudelrace.blogspot.com
Beklagar verkligen sorgen! Kan inte ens tänka mig hur du mår just nu.
Hej!
Jag säger som Tangotime; kan inte ens föreställa mig hur du mår nu!
Jag älskar att snacka hund, men min blogg handlar tyvärr inte BARA om det. Men en stor del. Här är den om du vill ta en titt.
Men jag ger dig också gladeligen min MSN om du vill snacka hund. Jag kan snacka i en evighet om just det. Så PM:a mig gärna så ger jag dig också min msn!
Kram
ren hundblogg om mig och min border collie :)
har fått avliva båda mina tidigare hundar när dom var ca 1½ år gamla pga olika sjukdommar. så jag kan väl tänka mig lite vad du går igenom, då jag va sängliggande i ca 3veckor efter detta.. /: men välkommen att kika in, kommentera eller ja.. bara läsa lite :) uppdaterar inte så ofta, då vi oftast inte har tid/ork.. men då och då dyker det upp ett inlägg :)
KRAM!
Mvh, Sophie www.teamsegra.wordpress.com
Sajtvärd på Brukshundraser & medarbetare på Problemhundar.
Massa tröst kramar till dig. Har två bloggar men skriver mest på den första.
http://zeazarscharm.blogspot.com/ Såg att den andra inte funkade hoppas denna funkar bättre.
har precis skaffat en blogg =) http://minahundar.bloggplatsen.se
A Working Dog, Is A Happy Dog!!!
Medarbetare på Rexkanin & Weight Pull..!