Westie
Hej
JAg är jätte sugen på att köpa en westie men vill gärna veta lite mer om dem så om ngn här har en så beskriv gärna den till sättet mm
Är de en "skällig" ras?? Mamma har en phalene och den skäller mkt och det gjorde även den phalene hon hade innan..
JAG tycker att dom flesta Terrier raser ofta blir snabbt skälliga, Men, sen beror det ju på hur man uppfostrar den och om man tar tag i problemet! ;)
Håller ej med ovanstående att dom flesta terrierraserna skulle vara skälliga. Känner väldigt många och har varit på en del terrierutställningar. Dom enda där som varit lite skälliga har varit Jack Russell. Mina egna Wheatenterrier skäller mycket sällan. Jag tycker Westien är en mycket pigg söt och trevlig liten hund och du kommer säkert inte att ångra om du köper en .