Hundar iFokus

Hundar

Etikett: övrigt
Läst 760 ggr
Hiro
0

Var kan jag köpa detta halsband?

Har velat ha detta halsband sååå länge https://www.petgoodsonline.co.uk/product/ancol-heritage-3-chain-leather-collars-leads/ någon vet var ma kan få tag på ett liknande i sverige/svensk hemsida? :D

Herveaux
0
#1

Hittade ett som var väldigt likt det i din länk
http://www.finahund.se/hundhalsband-kedjor

Vill du ha ett i samma modell eller går även halvstryp bra?
http://djurmaxi.se/hund-halsband-katting-halvstryp-safe-trippel-p-9206.html


// Harley

Hiro
0
#2

#1 Hehe jag har det med halvstryp redan :p tack för länken, är tänkt till min rottis pojk så hoppas på att hitta i läder + kedja men hittar jag inte det får jag nog köpa det ud länkade till :)

Hiro
0
#3

Såg nu att de inte sålde i large :'(

Herveaux
0
#4

Men attans då… Vilen storlek behöver du? Vad har rottisen för halsmått på ett ungefär?


// Harley

Hiro
0
#5

Han blir ett år om en vecka och hans halvstryp nu som är liiite för stort är 45-55 men jag skulle nog ändå köpa 45-55 för han är ännu inte så grov och kommer förmodligen växa i det inom en snar framtid :)

Herveaux
0
#6

OK! Jag ska hålla ögonen öppna!🤓


// Harley

Hiro
0
#7

Tack! :D

Hiro
0
#8

Har någon annan sett detta halsband någon stans? :)

hemul
0
#9

Nä, men en idé. Du har ingen nätkontakt som råkar bo i England och som du kan fråga om hen kan köpa det åt dig och skicka på billigaste sätt? Har fixat sånt rätt ofta, men från USA. Man kan ju t.o.m. betala, men skriva kompisens adress som mottagare. Blir man bara skyldig för portot.

hemul
0
#10

Jag missuppfattade nog. Trodde problemet var att de inte säljer utanför England (det gör de ju inte). Men du kanske verkligen vill köpa i Sverige?

Hiro
0
#11

Enkelt om det är svenskt bara