Hundar iFokus

Hundar

Etikettvalpar
Läst 1181 ggr
Emouse
4

För fort!!

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
Förhandsgranskning av bild 1 av 3
Förhandsgranskning av bild 2 av 3
Förhandsgranskning av bild 3 av 3

Mina små frön växer alldeles för snabbt!! Lipton är redan 9 månader! Han kom till oss som en liten cocker kille och nu är han en stor kille, snabb och söt förstås;) Keera är 5 månader snart, jag fattar det inte själv. Hon är min första helt egna hund även om vi alltid har haft hundar, men ingen har varit min egen! Keera min lilla (stora) wolfie❤️ Oskar är 7 månader också! Våran ullråtta❤️

Emma, medarbetare på Mus och Råttor🖤

fridarebecka
1
#1

Håller verkligen med men samtidigt är det kul att se dom utvecklas också! Nu är min 1,5 år och det värmer i mammahjärtat att se vilken stor och stilig kille han blivit, och jag blir så stolt över att se honom mogna 😍

Har ni 3 unghundar förresten? Starkt jobbat! Jag tycker det är jobbigt med en 😃

   [trasseltassar.weebly.com -](http://trasseltassar.weebly.com) [fridarebecka.blogg.se](http://fridarebecka.blogg.se)
[Outlawly]
0
#2

Jättefina hundar :D

Cahira
0
#3

Ja herregud vad tiden flyger med småttingar! :) Jag tycker min 1.5 åring är valp fortfarande. ;)

Sajtvärd för Vallhundar, Pälsvård & Klickerträning
Medarbetare hos Hundar & Lantdjur. 

Ellen89
0
#4

Sota!

[tk1971]
0
#5

Jopp, tiden går snabbt. Min hund blir 2 år om drygt en månad. Och fortfarande får jag ofta höra folk som viskar "titta på den där söta valpen" när vi passerar dem.

Emouse
0
#6

#1 Det är faktiskt lättare med två unghundar istället för en. De gör av med sin energi med varandra utöver alla långa promenader och lär sig snabbt hur man leker med en annan hund rätt, alltså lär sig hur känslig vissa hundar är och när de vill/inte vill leka!:) Lipton har jag hos mamma och Oskar hos pappa. Keera bor med Lipton och ibland pendlar hon med mig. Men det är inte ofta hon sover över hos pappa eftersom Oskar inte låter henne vara, inte ens på nätterna. Han biter henne (på lek) och fäller henne fastän hon inte vill vara med. Han måste socialiseras lite med olika hundar. Han träffar samma hundar hela tiden eftersom vi bor i en såpass liten by. #2 #3 tack!

Emma, medarbetare på Mus och Råttor🖤

Fransu
0
#7

Ja, tiden bara rinner iväg. Vilka jättefina hundar du har. ❤️

"Grief is like the ocean; it comes on waves ebbing and flowing. Sometimes the water is calm, and sometimes it is overwhelming. All we can do is learn to swim."

Jonniis
0
#8

Ja visst går det fort, men söta var dom allt! 🙂


CissiD
0
#9

Ja tiden går verkligen fort! Min har hunnit bli 1 år och 2 månader redan! Det kändes som man precis fick hem honom! Och vad de växer snabbt!

Kolla gärna in min blogg: lifeofpascal.blogg.se/

javascript:nicTemp();