Hundar iFokus

Hundar

Etikett: hundträffar
Läst 898 ggr
[Daniela1983]
0

Hundkompis norr om city

Min 2 åriga kille, en spaniel är lekfull av sig och vill gärna ha en eller flera hundar att umgås med ibland. Vi bor norr om Sthlm så någon i närheten (då jag inte har bil) vore kul att träffa.

mops-alice
0
#1

hej,

jag har en mops på drygt 1 år som även hon behöver lite lekkompisar. Vi bor i södra stockholm men har bil och kan ta oss dit. Hör gärna av dig! :-)

[Daniela1983]
0
#2

Det brukar vara mycket snack och ingen verkstad från folk som svarar har jag märkt. Men visst jag är öppen för lekträffar. Hur brukar h*n leka?

mops-alice
0
#3

Så kan det nog vara. Många som bara häckar framför datorn :-) Hon leker jättefint och mycket. Hon går jättebra ihop med stora som små hundar, hane som tik. Hon har mycket energi och gillar att springa. Hon säger till om det blir för hårdhänta lekar, men hon är ganska kaxig av sig så det brukar gå jättebra.