Hundar iFokus

Hundar

Etikettövrigt
Läst 611 ggr
KickanLilja
0

Stolt matte

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Det går så bra med Udda nu! Hon lyssnar på vad jag säger och går jättefin i kopplet (utom vissa dagar då hon är helt klick).

Dock funkar det inte lika bra när vi har sällskap av någon annan, då lyssnar hon inte alls på mig utan springer mest runt och drar åt alla håll. Men det krävs väl bara mer och mer träning….

Men det går framåt i alla fall!

AnneN
0
#1

Vad kul å höra att det går bra för er =)

_**/Mvh Anne
**~Sajtvärd på Blandrashundar ~Medarbetare på Support
_Hundägare i Norrbotten? Välkommen till oss på Hundhuset!

lena1
0
#2

alltid kul när man ser framstegen, lycka till vidare…:-)

KickanLilja
0
#3

#1 #2 Tack så jättemycket! Och jag kan lova att vi inte nått så här långt om vi inte fått massa tips av er på hundar i fokus!

Vattnadal
0
#4

Mina hundar är likadana. Är det bara vi är de superduktiga, är det någon annan med så lägger man ju lite av koncentrationen på dem, och det blir lite för roligt, så hundarna trasslar. Är det extremt jätteskoj, om tex husse och nån av hans hundar går tillsammans med oss, så blir det aptrassel!

MVH Elin

Medarbetare på spetsar och urhundar. VD på Draghundcenter