Bra vintertäcke!
Önskar tips på ett varmt täcke som tål regn nu för vintern. Hunden i fråga är en pinscher med ett ryggmått på ca 47 cm.
Kikat på Hööks, Zooplus och My One men inte hittat något som faller mig i smaken. Någon som har någon butik att rekommendera?
Hon har minimalt med päls på mage så täcke med "magplatta" är önskvärt. Gärna "gosigt" foder på insidan, alltså inget plastigt material som finns på en del täcken.
Finns det några täcken som uppfyller mina önskemål som inte är alltför dyrt (mammaledig med låg inkomst). :)
Mvh
BoT är riktigt bra täcken so värmer där det ska dock har det ju sitt pris
Hurtta är toppen! Brukar också gå att snubbla över begagnat.
/Mvh Sara - Sajtvärd på Dokumentärer
Medarbetare på Bullhundar
Besök gärna min blogg: loveradioblog.weebly.com
Rekommenderar jamihundsport.se!
rekommenderar hurtta, är jättenöjd och låter som de du söker !
Hälsningar
Fredrika
Hurtta är dock inte billiga. Personligen skulle jag aldrig köpa täcke från det märket när jag kan få liknande till bättre pris. Förstör inte tjusningen med Hurtta med tanke på hur mycket det alltid tipsas om det. :/
Man kan även köpa saker på Facebook, bättre begagnade täcken till exempel.
Jag har fyndat mycket saker, speciellt från Hurtta, via Tradera. Värt att kika in där också!
Hansbo har fina och bra täcken.
Hurtta är värt priset i mina ögon. Back on track är väldig bra med. :)
Sajtvärd för Vallhundar, Pälsvård & Klickerträning.
Medarbetare hos Hundar & Lantdjur.
Kolla efter ett begagnat Hurtta vintertäcke 🙂 Mjukt och skönt på insidan, tåligt på utsidan och super passform.