Kräks BLOD, akut hjälp!!!
Min mammas hund är sjuk han har kräkts hela natten och nu på morgonen började han kräkas BLOD! Har han fått i sig något olämpligt eller är det någon sjukdom som drabbat honom? Finns det något vi kan ge honom som lugnar magen innan vi åker till vett?
Hälsningar Lovisa & Chester❤
Ring vetten direkt! Säj att det är akut. Kräks nån blod, djur eller människa, är det allvarligt. Ring på en gång!
In vestigiis lupi...
#1 okej mamma ska ringa nu tack för snabbt svar
Hälsningar Lovisa & Chester❤
Ilfart till närmaste jouröppna djursjukhus/klinik.
ISIS anhängare anser sig inte heller vara sektmedlemmar.
Värd på Amstaff, BARF , Beroenden samt Multikulturellt .
Medis på Border Collie samt Cancer, Choklad, Kennel o Psykologi.
Inget snack om att göra något annat än åka med blå ljus på till veterinären. Håller tummarna att allt går bra
Hej ville bara säga att allt har gått bra, mamma åkte in till vet förut och det visade sig att han hade ätit något olämpligt så de plockade ut det och nu mår han bra:)
Hälsningar Lovisa & Chester❤
5 plocka ut det vart det allså en opration? Hoppas att han inte äter något mer oätligt så han slipper må dåligt igen. Skönt o höra att han mår bra nu
Härligt att han mår bra nu!
Sajtvärd på Akvarieräkor ifokus och m_edarbetare på Agility ifokus
_(f.d MelvinMimmiLufsen)
#6 ja det blev en liten "minioperation" typ men det är skönt att han mår bra nu:)
Hälsningar Lovisa & Chester❤