# God morgon
Author: TinaH

Skulle bara önska all  en bra dag! =)

![b1.gif](../ShowUserFile.aspx?Thumbnail=1&BinaryId=f274b27e-50e3-48b9-beaf-713eb7fe2d63)

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Gomorron!!!!!

Släng er i väggen alla snorisar!! Vi ska till Jim i helgen!

Men tro inte att vi inte ska ha koll på er ändå. Lotta kan nog knycka med sig Åsas laptop eller om jag kan smyga ut gubbens.

Attans att inte Alex är hemma, annars hade vi kunnat låna den där husvagnen, som inte är husvagn, utan en nedgrävd stuga med hjul....![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif) (Eller var det Malin)

Solen skiner! Och som vanligt väckte Alfons mig när maken gått.

Ha det så gôtt alla mina vänner i hif.

## Comment 2
Author: ornrotets

Trevlig Dag på er alla, jobbar sista dagen idag sedan har jag SEMESTER !!!!!!![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

## Comment 3
Author: [Borttaget]

#2 Härliga hundar!

Vad ska du göra på sem?

Jag är sjukskriven och makens semester börjar nu. Vi åker till torpet i helgen. Gott för Alfons.

"Nickis" Arras kommer kanske o busar.

## Comment 4
Author: Ellinor_ludde

Godmorgon på er :)  
Ja,jag har sommarlov i 3 månader ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif) SÅDETSÅ :'D

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Vad bra Ellinor, då kan du komma o hjälpa mig lite!![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 6
Author: Ellinor_ludde

![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)Super Ellinor står alltid till tjänst!!

## Comment 7
Author: TinaH

![](http://www.rogertina.com/tuberochbilder/animerategetgjort/b1.gif)

## Comment 8
Author: Lotta

Godmorgon allihop...lite sent men jag har städat nu på morgonen så ni fick klara er sjäva en stund =)

JIIIIIIIM Nu kommer vi!!!...och jag har lyckats "låna" Åsas laptop så vi kan ha full kontroll hela tiden ;)

## Comment 9
Author: [Borttaget]

Pssst Lotta, det verkar som om vi är avslöjade. ![Hemlis](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-sealed.gif)

Är det säkert att du har bra hänglås???

Håll i laptopen, gud vad bra att Åsa "lånade" ut den.

## Comment 10
Author: TinaH

Åsa är sååå snall och omtänksam!=)  
Lotta, du tog väll och virade in den i "kamoflage-pälsar" väll?? hihihi

## Comment 11
Author: Lotta

Japp fem stycken lyckades jag ta på vägen ut...dom har vassa tänder dom där tofflorna ;)

Visst är hon "snäll" Men herre min je vad hon gapade när hon märkte att laptoppen och tofflorna var borta....hörde nästan hur hon flåsade mig i nacken \*flås\*

## Comment 12
Author: TinaH

Lotta....

hade du inte peppar sprayet med dig?![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif)

Dumt och missa det! ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

men tänderna, dem är snart till snygga örhängen....mohahahaha

## Comment 13
Author: Liss

jaha. Imorrn ska jag på bröllop.. Då får jag minsan skagensmörgås (eller vad de heter) som förätt, oxfile me potatis av nått slag och jordgubbar med glass till efterätt.  

Sen ska jag dansa vals me min bordsherre:P hum.. får nog bli jag som leder.. för Mika är inge vidare på vals.  

Ecko bet sönder klänningen jag köpt till de här.. så mamma fick sy som tusan. Vart väl sisådär.. för var själva "nätet" som hänger nedanför som han bet sönder.. så nu vart de ju tätare svart på vissa ställen efter tråden. Men de syns inte så jätte mycket om man inte vet om de..  
sen får man ju inte ha svart.. så är ju tvungen att ha en liten jäkla silverschal också, som jag sätter ihop med en liten fjäril.

sitter med flätor nu.. så ska ha lockigt imorrn. eftersom jag har mellan längd går inget bra att göra. så fick bli lockigt:P

jaha.. ville bara berätta lite. ni behöver inte läsa om ni inte vill:P

## Comment 14
Author: gejsa

#13# VAd roligt med bröllop. Ha så kul i morgon då. Tänk på att snart är det din tur att stå där kanske. :)

## Comment 15
Author: Malin-A

god morgon för längesen, snart godnatt =)

## Comment 16
Author: Malin-A

god morgon för längesen, snart godnatt =)

## Comment 17
Author: gejsa

Ha, ha börja inte fuska nu igen malin.

## Comment 18
Author: Malin-A

meh d e datorn som segar =P

## Comment 19
Author: Lotta

Det är du som har så bråttom Malin...sluta genast vara så hetsig på knapparna, jag har provat och det funkar inte med fusk på min dator =))

Åhhh vad jag blir avis...det är ju bara så kul med bröllop, är det nått syskon till dig som gifter sig? Den maten skulle jag också vilja sätta i mig \*viskar\* kan du inte smuggla med mig, jag kan till och med dansa en vals med dig ;)

## Comment 20
Author: gejsa

Ha, ha skyll på datorn. Hermos termos.

## Comment 21
Author: Lotta

[![Be Shocked](http://smileys.smileycentral.com/cat/23/23_165_5.gif)](http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSYYYYYYYYSE)VAAAAAAAAAAA?????   
  
  
  
  
  
[![](http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZSYYYYYYYYSE)](http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZSYYYYYYYYSE&utm_id=7921)

## Comment 22
Author: gejsa

Jag sa till Malin. Inte till dig. haha inte lätt ibland när vi är dåliga på att skriva #77777#

## Comment 23
Author: Malin-A

men jag klickade bara en gång... hmm tror jag.. =) haha

## Comment 24
Author: gejsa

Tror dig inte. :)

## Comment 25
Author: Malin-A

tar du mutor ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

## Comment 26
Author: gejsa

Ja, kanske. Beror på vad du har. \*fniss\*

## Comment 27
Author: Malin-A

hmm en e-kram =D haha

## Comment 28
Author: Lotta

VVAAAAA ska hon få en då ska jag också ha en ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

## Comment 29
Author: gejsa

e-kram vad är det? Gammal tant som jag är så förstår jag inte riktigt. \*tänker\*

## Comment 30
Author: Lotta

![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif) e-kram...hon kanske tänkte hon skulle skicka den som e-post, men det är ju fusk...vart trodde hon att hon skulle komma med den tro ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

## Comment 31
Author: gejsa

Kanske lite svårt att skicka det så här också.

![](http://www.animationer.dk/2/email/email11.gif) blir lite platt kram då. haha

## Comment 32
Author: gejsa

Eller följer hon med och sitter i den här?

![](http://www.animationer.dk/2/email/email62.gif)får hon rum i den tro?

## Comment 33
Author: Malin-A

ok när jag träffar er live så ska ni få en riktig kram ist. en sån där jätte mega gosig kram =\`D

## Comment 34
Author: Lotta

Mmmmm vi längtar =D

## Comment 35
Author: gejsa

Hi, hi ja man längtar verkligen efter en riktig kram. Inte lätt att känna mer värme än från datorn när man sitter här jämt. Suck!

## Comment 36
Author: Lotta

\*fniss\* Är det därför jag blir så varm om benen, det hade jag ingen aning om ;)

## Comment 37
Author: gejsa

Du kanske kissar på dig ju. \*fniss\*

## Comment 38
Author: TinaH

LOTTA  
  
Läcker katetern nu igen!!!! ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

## Comment 39
Author: gejsa

Hi hi verkar så ju.

## Comment 40
Author: Faxlin

Ni är verkligen inte rumsrena. Tror vi skulle behöva starta en tråd för hur man gör hussar elelr främst mattar rumsrena här inne.

## Comment 41
Author: gejsa

Men vi gör som djuren. Ska man inte det Åsa? \*fniss\*

## Comment 42
Author: Lotta

Uppsann det var katetern...vänta nu lär jag kila in och tejpa tillbaka den, kommer snart ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

Men Åsa för att min kateter läcker en gång innebär inte att vi är icke rumsrena. Vi har ju kateter för att slippa springa ifrån när vi sitter här inne ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 43
Author: Faxlin

hmm, fast här försöker vi lära hur man gör djuren rumsrena. Hur ska det gå om de har orumsrena mattar?  
\*suck\* vad ni tantisar ger mig extra jobb. ;-)

## Comment 44
Author: gejsa

Ja, det är kanske därför det inte går att få dom rumsrena. haha

## Comment 45
Author: Lotta

Har ni sett en hund med kateter nån gång ![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif) Därimot hörde jag att nån hade blöja på sin ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

## Comment 46
Author: TinaH

Åsa

vad bra att vi tantisar ger dig x-tra jobb....

för du har ju inget vanligt jobb, så då är det ju bra med x-tra knäck! ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 47
Author: Faxlin

hmm, obetlat extra knäck att jag a tantisar på hif. Undrar hur det ser ut i meritlistan jag ;-)

## Comment 48
Author: TinaH

som en toppen merit...vem skulle våga klaga???

## Comment 49
Author: Faxlin

haha, jag tror ine riktigt på dig nu Tina :-)

## Comment 50
Author: TinaH

men åsa, du har ju inte ens försökt, så...varför fundera på nått annat för? =))

## Comment 51
Author: Lotta

\*ASG\* Vilken merit den lär du komma långt på.....du kan ju alltid börja på ett äldreboende där har många kateter ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

## Comment 52
Author: TinaH

\*ASG\*

Ja, hulda och Oskar och Nisse, på hemmet....hade inte dem Lotta??  
ch jag menar, åsa kan ju jobba där som "upparsare", för hon behöver fostras, och den ligan vet hur man använder både käppen och rullatorerna....och åsa....dem har kateter med!! =)

## Comment 53
Author: Lotta

Du kan nog kanske Åsa lära sig...om hon nu fattar :)
