# James Wellbeloved hundfoder
Author: amela87

Kollade lite på olika hundfoder som inte var bland dom mest kända.  
Så hittade jag ett jag verkligen fastnade för. Nämligen hundfoder av märket  "James Wellbeloved". Funderar på att köpa en liten säck och se vad min hund tycker om den.  
  
Någon som har erfaranheten av märket?

## Comment 1
Author: rebz

Jag har hört talas om det, men har själv ingen erfarenhet av det. Min håller på och fasas över från Acana till Taste Of The Wild :)

## Comment 2
Author: Noa-Nisse

#1 Taste of the wild är jättebilligt på foderbilen nu har jag för mig :)

## Comment 3
Author: amela87

#1 Jaha. Min äter fortfarande valpfoder av märket "Proplan" Men om någon månad ska hon byta till vuxen foder och jag vill testa något som är lite mer "organic" och inte har så mycket onödiga tillsatser i sig, sen att det oxå hjälper henne till att få lite bättre aptit :)   
  
Har bytt märke 3 gånger. Först fick hon Royal canin (som uppfödaren rekomenderade) Men hon blev jätte dålig i pälsen av det och började tappa lite päls. Sedan bytte jag till Eukanuba och det åt hon men märkte snabbt att hon inte växte så bra på det, fick inte i sig tillräckligt med näring så jag bytte till Proplan och det har funkat bra,dock är hennes aptit fortfarande lite seg. Så jag skulle vilja testa nått mer ekologiskt och kanske godare så hennes aptit ökar.  
  
Blandar upp maten med olika tillsatser för att hon ska äta bättre vilket funkar. Men vill inte jämt ge henne uppblandad då jag vill att hon enbart äter torrfodret ibland med.

## Comment 4
Author: rebz

#2 Nice. Jag köpte dock en säck för ca 1v sen för 399kr (ord. 699kr). Så den räcker ett tag nu då jag fasar över lite långsamt :) #3 Okej :) Om du tror att hon gillar det o om du tycker att det verkar bra så är det bara å testa :)
