# Namn på firma?
Author: Zebben

Nu behöver jag Er hjälp. Ska starta enskild firma igen och behöver nu namnförslag på vad företaget ska heta.

Jag vill ha ett "öppet" namn, som alltså kan inkludera ett mångsidigt hunderi och inte styr in på en speciell inriktning. Förstår Ni vad jag menar?

Så kom igen nu....med geniknölarna. Jag vill ha hjälp nu!!

## Comment 1
Author: AnneN

Ditt namn +  hunderi tex: Vickans hunderi eller nått sånt

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Doggybag - med lite av varje ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 3
Author: Karmatarerskanise

Sniff - Något för alla ;)

## Comment 4
Author: lena1

zebbens allt för hund,då kan kunderan förkorta det till zebbens ;-)

## Comment 5
Author: Zebben

Bra...fortsätt gärna om det dyker upp något. Vore kul med något fiffigt namn. Som folk lägger på minnet. ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 6
Author: Malin-A

zebben the one and only.. haha ne ingen aning e så svårt sånt där.. men ska tänka vidare =)

## Comment 7
Author: Zebben

Ha ha ha.....nja, det får gärna vara lite mer nedtonat. ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) ![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif) 

Det är ju skitsvårt. Har tänkt och tänkt, men hittar inget bra. Många namn jag funderar på verkar redan finnas.

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Jättesvårt, man vill ju ha ett fyndigt o tufft namn!

Kom igen!!

## Comment 9
Author: Lotta

Kan du inte laborera med familjens namn Zebbelinas hundprylar :)

## Comment 10
Author: Malin-A

zebbelina haha kunde inte låta bli o skratta Lotta men Zebbelina hahahaha =D

## Comment 11
Author: Lotta

\*asg\* du är så sjuk Malin...var snäll nu ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)

## Comment 12
Author: Malin-A

hahaha ´jag e alltid snäll.. =D

## Comment 13
Author: Zebben

Jag är trött nu, men Zebbelinas ?? Vilka namn fixar Du in i det utöver Zebbens? ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif) ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif) 

Men nja...Zebbelinas hundprylar känns inte jätteaktuellt just nu. Kanske när jag är jättedesperat!! ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif)![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 14
Author: Lotta

\*ASG\* Men Zebben det var bara ett förslag...håll nu inte med galna Malin då får hon enu mer vatten på kvarn ;)

## Comment 15
Author: Malin-A

hahaha men d e nog ingen som vill ha ett företag som heter Zebbelinas.. låter mer som hmm eh tar d också en annan gång =D

## Comment 16
Author: Lotta

\*ASG\* Du är så sjuk Malin....har du sån där humor?? =)))

## Comment 17
Author: Malin-A

haha ja jag har rätt sjuk humor... =D

## Comment 18
Author: [Borttaget]

Knasunge!

## Comment 19
Author: Real

vad är de jag inte förstår?:O

## Comment 20
Author: lena1

real, förmodligen det jag inte förstår![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 21
Author: Malin-A

jag tyckte namnet  Zebbelinas va lite kul så där =D

## Comment 22
Author: Micce

Nånting med Allehunda kanske.

Zebbes allehunda typ.

   
Eller kanske Hundringen och så en logga med en hundralapp där man bytt ut  människan mot en hund.
