# Ont i ryggen.
Author: Ellinor_ludde

NEJ!  
Igår kväll kände jag hur det knöt sig i ryggen när jag la mig ner eller lutade mig mot något på fel sätt. Kunde inte sova på hela natten.Och låg och grinade ända tills klockan var halv fyra på morgonen då pappa och jag åkte in till akuten. Det visade sig att jag har någon slags inflammation i skulderbladen och musklerna är ömma och jag måste äta medicin morgon och kväll! Och får därför inte gå ut med ludde i skogen och träna eller rida heller! jag tror jag blir tokiig!!!  
Tänk er att inte få gå ut med hunden på två veckor :'(   
I alla fall inte någon ansträngande promenad som jag brukar då vi springer i skogen och tränar. Kommer inte heller kunna hålla i honom om han får sådanna ryck när han ser andra hundar (ja,åtminstånde hanhundar) eller när han börjar dra i kopplet och jag måste säga ifrån.Ja,det är vel bara att acceptera och ligga hemma och gosa med han istället :)  
  
Kram på er alla <3

## Comment 1
Author: Malin-A

ne fy va jobbigt, hoppas du blir bra snart.,..

## Comment 2
Author: lena1

Ojdå vad jobbigt för dig, men då får ni gosa mycket i stället för du ska vara rädd om dig nu så du kryar på dig snart ;-)))

## Comment 3
Author: Faxlin

Usch vad jobbigt. Förstår att det inte alls är roligt för dig.  
Hoppas du snart blir frisk igen.

## Comment 4
Author: Ellinor_ludde

HIHI!  
Tack så mycket.  
Det värsta är vel förståss att jag inte kan gå ut med Ludde.  
Men jag kan inte ligga ner i sängen heller :'(

## Comment 5
Author: Faxlin

Men du får passa på att mysa med honom inne i  alla fall.

## Comment 6
Author: Ellinor_ludde

haha, aa!  
Jag slipper skolan imorgon ;P

## Comment 7
Author: Lotta

Du får krya på dig och pussa lilla Ludde på nosen =)

## Comment 8
Author: Alex

Usch, stackare. Krya på dig. :)
