# lek med photoshop, mer tips!
Author: urfaren

Har lekt ganska mycket med bilder och photoshop, tagit bort saker som irriterande koppel och liknande men också lagt på gråskala men låtit vissa saker vra i färg. Ni kan kolla lite bilder jag gjort på [www.lida.st](http://www.lida.st) under caspers bilder.

Nu undrar jag om någon har något mer roligt man kan göra med bilder? Ni kanske har egnabilder ni fixat?

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Gillar den typen av bilder. Gjorde mycket så förr faktiskt ![Glad](http://hundar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")  
  
Här är en bild jag gjort.

Sjävla fotoboken har jag tagit från en Stock-sida, och gjort om lite, sen la jag till mina bilder på min förra tik.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Haha! Hittade den här också. En halvdålig bild jag gjorde till Halloween för något år sedan ![Cool](http://hundar.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif "Cool")

## Comment 3
Author: [Borttaget]

Okej, en sista.  
En wallpaper, typ...

## Comment 4
Author: texasmamma

Denna har jag haft som skrivbordsbild

## Comment 5
Author: texasmamma

och så en nykläckt Texas

## Comment 6
Author: texasmamma

och min favorit

## Comment 7
Author: urfaren

älskar alla bilderna, tack för tips. Ni får gärna lägga in fler, så roligt att se.

## Comment 8
Author: Yessica

Den här gjorde jag för typ 2 år sen kanske.

## Comment 9
Author: texasmamma

Fick leta en stund innan jag hittade tråden. Jag har precis bytt bild på hundens hemsida och där har jag några fler manipulerade bilder ifall du är intresserad.

[fler bilder](http://www.pixbox.se/alb493542)
