# Nationell utställning Hässleholm 16-17Maj
Author: Mulla

Någon som ska på den Nationella Utställningen i Hässleholm den 16-17Maj?

Jag ska dit och ställa min Aussie! Det blir min och hans livs första Nationella Utställning!! Lite nervöst är det!

Om ni ska ställa ut så vad ska ni ställa?

## Comment 1
Author: monsterblom

gud va kul, skulle också vilja ställa ut bara för skojs skull, men då får jag vänta till det blir en internationell utställning i min närhet.

hoppas det går bra för dig på utställningen :)

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Jag vet inte än om vi ska dit eller inte än. Var där i söndags på den inofficiella valputställningen. Min mamma som bestämmer, hon står som ägare på hunden, och är den som har både råd och har bil. Valparna är ju inofficiell, så vi får se.

Förtsta gången jag ö h t har varit på en hundutställning. Vi var där med vår valp som är en Volpino Italinano, en urrashund, spets på 27-30cm i mankhöjd som vuxna.

Ska försöka lägga in en bild på hur det ser ut inomhus till dig, så fort internet och det mobila bredbandet slutar krångla med mig.

## Comment 3
Author: Missel

Ja, om allt går som planerat så ska jag ställa på hemmaplan. Om inte så ska jag dit och titta.
