# Är det inte det ena...
Author: ikapika

Så är det de andra!  

  

[http://www.expressen.se/husdjur/1.1135235/hundar-med-oronhangen](http://www.expressen.se/husdjur/1.1135235/hundar-med-oronhangen)

personligen tycker jag det är helt insane, djur är inte människor!

## Comment 1
Author: gejsa

Helt sjukt ju. :( Ska vi verkligen förmänskliga våra djur på detta sättet? Herregud!

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Det är ju det jag sagt hela tiden. När man växer ifrån barbi så blir det dom stackars hundarna istället. Lite mer ligalt att gulla och klä på en hund i stället för en docka. Jag såg rött när jag hittade små vita spets trosor med rosa blommor på, i en hund artikel affär. Har inte varit inne där och handlat sedan dess.

Örhängen på hund. Har dom kollat om dom klarar att ha nickel och andra metaller i huden. Det tål ju inte ens vi människor.

Vart ska gränsen gå. Jag måste vara fruktansvärt omodern som låter mina hundar vara hundar.

## Comment 3
Author: kalleankasmormor

Man blir bara ledsen, tycker jag![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)

Det är ren dårskap.

## Comment 4
Author: Lina-Marie

Håller med #3... man blir så ledsen så att det gör ont i kroppen. Varför kan inte hundar få vara hundar? De är inga bebisar!

## Comment 5
Author: ikapika

Ja jag förstår inte vad de tänker med! Är rent utsagt tragiskt :s Hoppas att de sätter stopp för det!

## Comment 6
Author: Wiizy

![Gr&aring;ter](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cry.gif)  
  
//Wizy
