# OT. Hemskt påsklov!
Author: LillMalin

Har antagligen fått Herpes på armen..det svider jätte mycket och så är det ganska många blåsor, har blivit yr och illamåande, varit skakig osv. vilket trevligt påsklov man kommer få!  
  
Hoppas ni andra får en trevlig påsk, med mycket god mat och godis!  
  
Kramisar till er alla!

## Comment 1
Author: Kleverin

Jag är helt okunnig, trodde det höll sig till underliv och läppar.. idé och åka till en läkare som kan titta till det kanske, kan ju faktsikt vara en allergisk reaktion på något.. är man riktigt allergisk kan man få blåsor vid kontaktallergi.

 Glad påsk..

## Comment 2
Author: V-lang

Glad Påsk på dig gummsan! Det där lät inte trevligt, men som jag sa, gå nu till farbror doktorn och få medecin så ska du se att du kanske slipper ha så ont iaf.

#1 Nej då man kan få det lite var som helst, en vännina till mig fick det på tummen.....och jag min stackare såg ut som Rudolf med röda mulen för jag fick det på och i näsan och huaaa så ont det gjorde ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

## Comment 3
Author: Karmatarerskanise

En kompis till mig fick det i ÖGAT!

Hoppas du blir av med det snabbt LillMalin!

## Comment 4
Author: V-lang

Åhhh fy för den lede, det måste ha varit för j-ligt!

## Comment 5
Author: Karmatarerskanise

Ja de var nog inte underbart iaf ;)

## Comment 6
Author: ingann

isch vad hemskt! hoppas du får lindring så du får ett hyfsat bra påsklov iaf även om det inte hinner bli bra ![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 7
Author: kerstinjo

Om du kommer hit så kan jag blåsa lite på armen!![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif)

## Comment 8
Author: Kleverin

#2 Tackar. \*lägger till det i min kunskapsbank\*

## Comment 9
Author: LillMalin

Hehe, läste att det kunde hålla i sig i 3 veckor, och stämmer det, kommer jag dö av trötthet inom 1 vecka till ;) sover jätte dåligt ^^

## Comment 10
Author: LillMalin

Usch...har fått munnsår (IGEN) och jag hoppas att det inte är samma sak som förra gången =/

## Comment 11
Author: gejsa

Men usch vad du får utstå då! :(

## Comment 12
Author: Liss

Har du provat den där krämen dem visar på reklam? en liten minni tub?:) Den funkar riktigt bra faktist..

## Comment 13
Author: LillMalin

Hmm...har testat en sån där Gelè grejj, men enligt mig vart det mycket ondare, så jag orkar inte annvända den, samma sak (det var till munnsår) och så testade jag en kräm på armen, där jag hade Herpesen, det gjorde bara ondare och det funkade inte direkt, så jag ger upp, det for väl ta den tid det tar! ;)

## Comment 14
Author: Liss

De jag pratar om är ingen gele utan den är vit som en kräm.. Den som dem säger ska hjälpa på tre dagar.. den funkar faktist på tre dagar. Och inte gör de ont vad jag vet iaf:)

## Comment 15
Author: LillMalin

Har du nån aning om vad det heter?

## Comment 16
Author: Liss

"Anti" heter den ju.. kom jag på! En vit liten tubb med orange kork.

## Comment 17
Author: LillMalin

Hade en kräm en gång också, det funkade inte hellre.

## Comment 18
Author: Liss

Du kan ju alltid prova.. de är ju inte farligt åtminstone^^

## Comment 19
Author: LillMalin

Det jag testade het också nåt med Anti :P
