# •Bildtråd• Min Chihuahua Skipper
Author: Silverlight

Här kommer några bilder på min Chihuahua Skipper. En liten kille på 7 månader. Hans färg heter red merle :)

## Comment 1
Author: Silverlight

•

## Comment 2
Author: Silverlight

•

## Comment 3
Author: MaaariaS

Så fin kille….dognappningsvarning på honom😃Jag vet att vi bor i samma stad 😃Så exakt vart bor du ?????!!!!!!???😂😂😂

## Comment 4
Author: LuLeLo

Fin färg och väldigt coola ögon!! :D

## Comment 5
Author: Silverlight

•

## Comment 6
Author: Silverlight

•

## Comment 7
Author: neapeaw

härlig färg! visste ej att det fanns på chihuahua, har han stamtavla?  :)

## Comment 8
Author: Silverlight

#3 Tack! \*låser dörren\* :D Norra delen, mer än så säger jag inte ;) Tur att han är värsta vakthunden :S #4 Tacktack! :)

## Comment 9
Author: Silverlight

#7 Tack! Ja, han har stamtavla :) Det är inte en godkänd färg men så fin!

## Comment 10
Author: MaaariaS

#8 Hahahaha 😉😇

## Comment 11
Author: neapeaw

okej, ja han va jätte fin! :)

## Comment 12
Author: Frida B

Vad fin han är :)

## Comment 13
Author: aliciaa_00

har också en chihuahua som är 10 veckor, vi i min familj har bestämt oss för att han ska heta tiger men 1. han kollar inte eller lyssnar när vi säger hans namn 2. ifall han gör dr som har hänt 2 gånger så klappar vi honom o säger duktig tiger men han värkar inte bry sig och han gillar inte häller hund godis så vi vet inte riktigt hur vi ska få honom att lyssna på oss tänkte att någon kanske kunde hjälpa mig

## Comment 14
Author: aliciaa_00

jag har också svårt att få den att gå på toa utomhus eftersom den har kissat/bajsat på en tidning för vi bor i en lägenhet och de är ju en korthårig chihuahua och hade en mamma som va liten så den är också det o vi har en tröja på den men den fryser fprtfarande om tassarna så den står bara stilla när den är ute o vi har provat att ha en tidning men den gör endå inget

## Comment 15
Author: [Borttaget]

#Ts. Söt valp och spännande färg! Vilka färger blev hans kullsyskon? 

#13 Kan vara att han inte har lärt sig sitt namn :) Säg hans namn enbart när han redan är på väg mot er/har kontakt med er, och ge glada ljud och eller godis i belöning. Efter ett tag kommer han nog inse att det är hans namn :) Jag råder annars att starta en egen tråd för dina frågor så får du säkert fler svar!

## Comment 16
Author: aliciaa_00

#15 ska testa med de o se om de fungerar, tack så mycket!

## Comment 17
Author: Silverlight

#15 Tack! Han har inga kullsyskon tyvärr.

## Comment 18
Author: Glamgirl

Vilken sötnos! Härligt med en merle chihuahua! Riktigt charmtroll!

## Comment 19
Author: Silverlight

Tack så mycket! :)
