# World dog show västen
Author: Nicki

Någon som köpt den?  
Vart?  
Hittar den inte på SKKs sida.

## Comment 1
Author: [Borttaget]

En hundväst?? Stackars Arras!![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 2
Author: Lotta

Den där Arras får stå ut med mycket, eller är det matte som ska ha den ![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif)

## Comment 3
Author: TinaH

PSST:.....  
**HÅLL ER TILL TRÅDEN TANTER**!! ![Skrikandes](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-yell.gif)

## Comment 4
Author: TinaH

Dem hade en jacka inne på skk som man kunde "bygga om", så tillslut blev en väst, det är inte den du menar?

## Comment 5
Author: Lotta

Aldrig stog det i brevet ;)

## Comment 6
Author: Nicki

#3  
Det märks att du är en ung tantis Tina.  
De där gammla kan ju inte hålla sig till trådarna ;)  
  
**Den här västen är det jag menar. Borde finnas i SKK shopen, men inte då...** (jag hittade bara andra artiklar)

## Comment 7
Author: [Borttaget]

#6 ska Arras verkligen ha en så'n????

## Comment 8
Author: [Borttaget]

#4 En jacka som man "bygger om" till väst??![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

Var det 1:a april du läste det?

"Nicki" vad ska Arras ha den fula ombyggnadsjackan till?

I vallgraven kanske?

## Comment 9
Author: Lotta

Stackars hund ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)

## Comment 10
Author: [Borttaget]

#9 Stackars mig ockå! Denna baskade snoris håller på och bygger en vallgrav runt huset.

För att komma över denna hemska vallgrav, som är sisådär 2-3 meter djup. Så måste man ta sig över en tunn, tunn och smal, smal bräda (som SVAJAR!). Totalt livsfarligt!

Du får hålla i mig mormor sa en av minisnorisarna. Aldrig! Jag säger ju det; totalt livsfarligt!

Dränerar!! \*FNYS\* Vaddå dränerar? Hålla mig borta antar jag.

![Hemlis](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-sealed.gif)Pst, Lotta! Tror du att grodor trivs i vallgraven?

## Comment 11
Author: Malin-A

hahaha vallgravar o hunvästar som man bygger om =) ni e inte kloka =D

## Comment 12
Author: [Borttaget]

#11. det är sant Malin. En 3 m djup vallgrav (fast de säger att de dränerar huset) \*fnys\*

Med en liten planka att gå över \*fnys\*

Bättre de köper en flytväst till Arras![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif) i fall han ramlar ned i detta helvetesgap!

## Comment 13
Author: Malin-A

ska Nicki bygga en borg o försöka härska över alla i byn =) haha

## Comment 14
Author: Lotta

Hon är ju inte klok ju....där kommer en massa paddor och grodor samlas och ha party ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif) Var det inte hon som trodde att dom anfaller i flock men det kan hon ha....håll dig undan Kerstin, jag säger bara HÅLL DIG UNDAN!!!!!

## Comment 15
Author: [Borttaget]

Grodparty i vallgraven!![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif) Då är det inte bara jag som inte vågar gå plankgång in till huset.

Har hört att de anfaller i flock!

## Comment 16
Author: Lotta

[![Frog 3](http://smileys.smileycentral.com/cat/16/16_5_26.gif)](http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSYYYYYYYYSE) [![Froggie](http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_33_5.gif)](http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSYYYYYYYYSE) Jajamensann och ett attans liv för dom...så hon kan ju gått hålla sig därinne i sin lilla borg med en grodvallgrav utanför. Gissa om hon kommer se ut som ett lik när hon väl kommer ut och inte sovit på gud vet när ![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif)

  
  
  
  
  
  
[![](http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb113&pp=ZSYYYYYYYYSE)](http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb113_ZSYYYYYYYYSE&utm_id=7921)

## Comment 17
Author: [Borttaget]

Mellansnorisen samlar grodor i fickorna!![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 18
Author: Lotta

Då kan ju hon gå dit med några fler till samlingen då eller ta med dom in på en fika ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 19
Author: [Borttaget]

Det värsta är att ibland är de halvdöda.

Men du kanske känner någon som kan operera?![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 20
Author: Nicki

Är det ingen som vet?  
Kollade på SKK shop, men där fanns den inte.
